Kategorie

Rośliny, które cieszą oczy jesienią

Nie tylko wiosenny i letni ogród może cieszyć nasze oczy kaskadami barw. Ogród jesienny, jeśli tylko zadbamy o wysiewy i nasadzenia może nas cieszyć życiem i kolorami nawet przy pierwszych śniegach. I niekoniecznie musi nas cieszyć kwiatami, ale również kolorowymi owocami czy różnej barwy liśćmi. Oczywiście ich uroda skazana jest na kaprysy pogodny, bo mróz nad ranem może już mocno ścisnąć ale jeśli aura będzie łaskawa kolory w ogrodzie mogą nas Czytaj więcej..

Co to jest poplon i co daje jego sianie?

Poplon to inaczej nawóz zielony czyli rośliny siane wyłącznie po to by w odpowiednim czasie po wysiany przekopać je wraz z ziemią w celu uzyskania naturalnego zasilenie gleby w próchnicę i składniki mineralne. Jest to prosty i tani sposób by ziemia na naszej działce pozyskała substancje organiczne. Jednak nie każdy gatunek roślin nadaje się na zielony nawóz. Najbardziej przydatne do tego celu są rośliny motylkowe (szybko kiełkują i w szybkim czas Czytaj więcej..

Wrześniowe prace w ogrodzie

O wrześniu nie sposób zacząć inaczej. Wrzosy – wizytówka września. Małe, niepozorne kwiatuszki a tyle w nich piękna i jakiejś siły. I to właśnie wrzesień jest najlepszym miesiącem by posadzić je w ogrodzie. Wrzosy najlepiej czują się w miejscach suchych, w dużych skupiskach na znacznych przestrzeniach. Należy pozbyć się górnej warstwy ziemi i rozłożyć kwaśny torf lub specjalną ziemię do wrzosów. Ziemię wkoło najlepiej jest ściółkować korą – pozwo Czytaj więcej..

Jak zadbać o truskawki po sezonie

Nawet te truskawki, które owocują kilkukrotnie raczą nas już ostatnimi owocami. By zaprosiły nas wiosną na wielką, truskawkową ucztę musimy się ich krzaczkami troskliwie przed zimą zaopiekować. Najlepiej owocujące truskawki to te jedno-, dwu- i trzyletnie. Te starsze będą miały już dużo mniej i znacznie mniejszych owoców. Czytaj więcej..

Zakładamy trawnik jesienią

Nie wszyscy wiedzą, że wiosna i lato to nie jedyne momenty gdy możemy stworzyć sobie piękny trawnik. Wrzesień, jeszcze ciepły ale już nie upalny, bardziej wilgotny od miesięcy letnich (choć jak pokazał ten rok nie jest to regułą), w każdym razie idealny czas dla zakładania trawnika. I tego sianego i tego z rolki. Czytaj więcej..
Pomyślnie dodano produkt do porównywarki